آشنایی با فلزیاب پالسی

فلزیاب پالسی، ( PI ( pulse induction، یا همان فلزیاب بوقی به نوعی از فلزیاب ها معطوف میگردد که با استفاده از یک لوپ گرد یا مربعی میتواند با پخش صدای بوق به کشف فلزات بینجامد.

فلزیاب پالسی چیست ؟

افرادی فلزیاب پالسی را با نام فلزیاب نقطه زن میشناسند، منظور از این نام آن است که این فلزیاب موقعیت دقیق مکان فلزات را مشخص مینماید به همین دلیل افراد بسیاری به دنبال دستگاه های نقطه زن میگردند، اما در واقع نام فلزیاب نقطه زن مربوط به دستگاه سنسوری دستی میباشد که شما اکثرا در محیط های امنیتی نظیر گیت بازرسی، ورودی ورزشگاه ها یا مساجد جهت تفدیش بدنی مشاهده میشود. این گونه دستگاه ها به نام فلزیاب دستی ( فلزیاب راکتی ) مشهور هستند.

نحوه کار فلزیاب بوقی پالسی ( آشنایی با فلزیاب پالسی )

فلزیاب پالسی با ارسال پالس از طریق لوپ به زمین بعنوان فرستنده عمل مینماید، هنگامی که پالس هال ارسالی به فلزات برخورد کند آن را منعکس کرده و دستگاه میتواند با سیستم گیرنده پالس های منعکس شده را دریافت کند و این باعث پخش صدای بوق از طریق دستگاه میشود. این صدا با هر رفت و برگشت لوپ بر روی سطح خاک ( حرکت افقی ) و وجود اجسام فلزی در یک نقطه به صدا در خواهد آمد. میزان بلندی صدا و همچنین مدت زمان پخش صدای بوق نشانگر آلیاژ فلز کشف شده میباشد که برای تفهیم بهتر این موضوع میبایست با اپراطور های ما در تماس باشید.

آشنایی با فلزیاب پالسی

نکاتی در جهت آشنایی با فلزیاب پالسی

 • به هر دستگاه ردیابی که با استفاده از یک لوپ ( سیم پیچ فلزی ) بتواند  فلزات را کشف کند فلزیاب پالسی نام دارد.
 • اندازه لوپ در عمق کاوش فلزیاب پالسی تاثیر بسیار زیادی دارد؛ به این صورت که هرچه اندازه لوپ کوچک تر باشد خاصیت نقطه زنی و قدرت تشخیص بهتر در عمق کمتر را در برخواهد داشت و بلعکس، به هر اندازه که لوپ بزرگتر باشد عمق زنی بیشتر را در بر خواهد داشت.
 • از فلزیاب پالسی میتوان در تمامی مناطق و شرایط جوی آب و هوا و همچنین انواع خاک استفاده کرد، البته همگی در کاوش تاثیر گذار میباشد.
 • جهت کاوش حرفه ای و همچنین دقت در کار با دستگاه پالسی میتوانید از هدفون استفاده کنید تا بتوانبد صدای بوق حاصل از تشخیص فلز را به صورت واضح بشنوید. شدت میزان صدای بوق دستگاه میتواند بسیار تاثیر گذار باشد.
 • نوع فلز کشف شده با صدای بوق قابل تشخیص میباشد.
 • فلزیاب های پالسی قابلیت تبدیل به دستگاه فلزیاب تصویری را دارند.
 • از فلزیاب های پالسی به عنوان محبوب ترین دستگاه ردیاب یاد میشود.
 • قسمت های تشکیل دهنده فلزیاب پالسی شامل کیف، باطری، هدفون، لوپ، کیف، شارژر و … میباشد.
 • اگر به دنبال فلز خاصی هستید کافیست دستگاه را تنظیم نمایید تا در صورت تشخیص فلز مورد نظر صدای بوق را پخش کند.
 • استفاده از فلزیاب پالسی در مکان هایی که اشیاء فلزی در آن زیاد باشد مثلا خانه درصد خطای دستگاه را چندین برابر میکند.
 • شرکت های فلزیاب خارجی از فلزیاب پالسی بعنوان فلزیاب تفریحی ( VLF ) یاد کرده و کاربرد عمومی دارد، خوشبختانه شرکت فلزیاب ikpv ایران توانسته با استفاده از متخصصین فلزیابی دستگاهی قدرتمند متناسب با شرایط آب و هوایی ایران تولید کند.
 • فلزیاب های پالسی IKPV میتوانند تا عمق ۱۲ متر در بهترین شرایط ممکن انواع فلزات را تشخیص و تفکیک نماید.
 • فلزیاب پالسی برای کاوش در هر مکان توصیه نمیشود ( جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فلزیاب با ما در تماس باشید. )

تفاوت فلزیاب پالسی با فلزیاب مگنومتر یا فلزیاب آنتن راداری

نحوه کار و عملکرد فلزیاب ها با یکدیگر متفاوت بوده و جهت آشنایی با فلزیاب پالسی باید بدانید که هر کدام از مدل های فلزیاب تابع برد خاصی میباشد که به اشکال گوناگون میتوانند فلزات را کشف کنند. یکی از محبوب ترین فلزیاب موجود در بازار فلزیاب پالسی میباشد که میتواند به عنوان یک دستگاه نقطه زن محل دقیق فلزات را مشخص نماید. شرکت IKPV اخیرا با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا نظیر نرم افزار های ویژوآلیزور ۳D میتواند دستگاه فلزیاب پالسی را به دستگاهی تصویری مبدل نماید که این خود انقلابی در عرصه فلزیابی میباشد.

البته دستگاه دیگری به نام فلزیاب مگنومتر از جدیدترین تولیدات این شرکت میباشدکه با دریافت میدان مغناطیسی حاصل از وجود فلزات زیر زمین به تشخیص و کشف فلزات، حفره، تونل و انواع ساختار های زیر زمین میپردازد. این دستگاه محصول انحصاری شرکت فلزیابی IKPV میباشد که میتواند تصویری واضح از فلزات، اتاقک، ناهمواری ها و انواع آلیاژ زیر زمین را بصورت فول اسکن فیلم برداری و ذخیره نماید.این سوپر سنسور مگنتیکی قابلیت آین را دارد تا عمق ۲۵ متر فلزات را تشخیص دهد. این دستگاه برتری مطلق نسبت به دستگاه فلزیاب پالسی دارد و از هر نظر بهتر و دقیق تر از فلزیاب پالسی عمل میکند.

همچنین دستگاه دیگری با نام فلزیاب آنتن راداری ( خوراک خور ) است که با استفاده از فرکانس میتواند فلزات را از فواصل بسیار طولانی تشخیص و کشف نماید. نکته قابل توجه اینکه برای دستیابی به موفقیت بهتر است از دستگاه های نام برده بصورت مکمل و متوالی ( به ترتیب آنتن راداری – مگنومتر – پالسی ) استفاده نمایید. هر یک از این دستگاه ها میتواند بصورت جداگانه شما را به هدف نزدیک تر نماید.

فلزیاب های پالسی شرکت IKPV

AJM 13300بوقی ( پالسی ) – آنتن راداری
AJM BUGLEبوقی (  پالسی )
AJM IMAGINGبوقی ( پالسی ) – آنتن راداری – تصویری
ANTARES IMAGINGبوقی ( پالسی ) – تصویری – یون یاب
DERAK 116بوقی ( پالسی ) – تصویری
HOXNEبوقی ( پالسی ) – آنتن راداری – مگنومتر ۴ سنسوره
PV IMAGINGبوقی ( پالسی ) – آنتن راداری – تصویری
TACHAR T1بوقی ( پالسی ) – آنتن راداری – تصویری – یون یاب – مگنومتر
TORNADOبوقی ( پالسی )
SNMبوقی ( پالسی ) – آنتن راداری
Schneider seriseبوقی ( پالسی ) – مگنومتر ۱۶ سنسوره – مگنومتر موبایلی – آنتن راداری – یون یاب

جهت آشنایی با فلزیاب پالسی و اطلاع از قیمت دستگاه ها را کلیک کنید.

شما میتوانید برای مشاهده آموزش استفاده از دستگاه فلزیاب پالسی به نمایندگی فلزیاب IKPV ایران مراجعه کرده و جهت تست عمق زنی فلزیاب و همچنین کارایی مناسب دستگاه آن را در باغ تست فلزیاب این شرکت امتحان نمایید.

برترین شرکت تولید و ساخت انواع دستگاه های فلزیاب در ایران

IKPV

خرید، فروش، تعمیر، ساخت و آموزش کاوش انواع دستگاه های فلزیاب

شماره تماس : ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱

www.felezyabjamejam.ir

درباره نویسنده: فلزیاب شیراز