تفسیر چراغ پی سوز

تفسیر نماد چراغ پی سوز یک نماد بسیار با ارزش می باشد که همواره در گنج یابی یک علامت بسیار با ارزش می باشد، در مکانی که این نماد یافت شده یقین به معنای وجود دفینه یا محل اختفای آن می باشد. چراغ که همواره در زمان های قدیم از روغن و بعدها از گاز پر میشده است علامت یک اتاقک می باشد که داخل آن را پر کرده اند.

اولین قدم این می باشد که شما راه ورودی اتاقک که داخل آن پر شده است را پیدا کنید. پیدا کردن راه ورودی می بایست با توجه به نور چراغ صورت گیرد به طوری که نور چراغ هر مسیری را که روشن کند. باید در آن سمت به جست و جو پرداخت. همواره نوری که به سمت بالا تمایل داشته باشد به معنی ورود به اتاق از سمت بالا می باشد. روی این ورودی ها احتمالا با گل و شاخه درختان پوشیده شده است. نور چراغ از یک جهت دیگر نیز اهمیت داشته، چنانچه نور چراغ با هدف روشن کردن یک جهت بوده باشد. اشاره به یگانه بودن ورودی اتاقک دارد.

تفسیر نماد چراغ پی سوز

تفسیر چراغ پی سوز در دفینه یابی

تفسیر چراغ پی سوز در دفینه یابی

تفسیر دیگری از نور چراغ وجود دارد که اگر نور چراغ به صورت شعبه دار ترسیم شده باشد، به مفهوم دو ورودی مجزا می باشد. دستگیره چراغ بسیار حائز اهمیت می باشد به طوری که باید به آن توجه ویژه گردد. اگر دستگیره مانند شکل بالا از یک کمانه تو خالی عبارت شده باشد، به معنی یک اتاقک بوده و در جایی هموار است. ولی اگر قسمت میانی دستگیره پر باشد و سوراخی وجود نداشته باشد در قسمت دستگیره ، در این صورت احتمالا در اطراف یک مورد تل خاکی وجود دارد. یکی از اشکالی که در این مورد حرف برای گفتن دارد، وجود یا فقدان یک درب بر روی چراغ می باشد که خود نشانگر وجود تل خاکی است.

در صورت وجود درب بر روی چراغ و ترسیم آن به صورت یک دایره شبیه توپ، آن نیز بسیار قریب به یقین علامت وجود یک تل خاکی می باشد. علاوه بر این، علایمی هم که بر روی سمبل چراغ پیدا شده مشاهده می شوند.

علایمی که به همراه چراغ پی سوز در دفینه یابی می آید

بایستی با دقت مورد بررسی قرار گیرد، اشکال و علایمی که در اینجا آورده شده اند به طور یقین حاوی اطلاعاتی در مورد فرد آرمیده در تومولوس) تل خاکی (هویت و هدایایی است که به همراه خود دارد. ضمنا، تصویرنگاری بر آمده و یا کمنده کاری شده است بر روی سمبل چراغ نیز دارای علایم فراوانی بوده است و باید به عنوان سرنخی از گنجینه مخفی ملاحظه و بررسی گردند. علامت چراغ، از آخرین سمبل هایی است که برای دفینه ساخته شده است. از این رو علایم دیگری هم در فواصل دورتر منطقه قابل کشف می باشد. همواره از چنین علایمی میتوان به سمبل های آتش و تیر (فلش) اشاره کرد. از این رو همراه با این علایم سمبل چراغ نیز لازم می باشد.

نمونه ای از دیگر نمادها و آثار و نشانه های موجود در دفینه یابی

  • وجود دفینه در غار به چه صورت می باشد
  • نشان رخ انسان در دفینه یابی به چه معناست
  • دفینه آتشکده های قدیمی
  • نشان نهنگ در دفینه به چه معناست
  • نماد صلیب در گنج یابی به چه معنا می باشد
  • نشان قیچی در گنج یابی و دفینه یابی
  • نماد فیل در دفینه یابی
  • نشان شیر در دفینه یابی و گنج یابی
  • نشان عقرب یا نشان کژدم در گنج یابی
  • سفید خانه در دفینه یابی به چه مکانی گفته می شود

اگر شما نیز از دوستداران و علاقه مندان به دفینه یابی می باشید میتوانید با استفاده از یک دستگاه فلزیاب به کاوش پرداخته و کار خود را با سرعت و دقت بالاتری دنیال کنید و به منظور کشف حفره های موجود و اتاقک ها از یک حفره یاب یا یک دستگاه مگنومتر قدرتمند استفاده کنید، از این رو کمپانی جام جم عرضه و تولید کننده انواع فلزیاب ، طلایاب ، حفره یاب ، گنج یاب ، معدن یاب ، ردیاب و … می باشد در زیر نمونه ای از این دستگاه ها را برای شما آورده ایم 

چند نمونه از برترین فلزیاب ها

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید فلزیاب و مشاوره رایگان با دفتر فروش فلزیاب شیراز ، فروش فلزیاب تهران ، فروش فلزیاب بوشهر ، فروش فلزیاب اصفهان ، فروش فلزیاب تبریز ، فروش فلزیاب کردستان با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل کنید.

درباره نویسنده: فلزیاب آذرخش

بنام خدا
با عرض سلام خدمت شما دوستان و عزیزان و همراهان همیشگی وب سایت جام جم، بنده مدیریت وب سایت فلزیاب جام جم می باشم و کمال تشکر از همراهی شما عزیزان را دارم. جهت هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید با ما با شماره 09917579001 در تماس باشید.