در این پست از سایت فلزیاب جام جم میخواهیم به معنی و مفهوم جوغن مستطیلی , مربعی در گنج یابی بپردازیم. جوغن مربعی یکی از علائم و نشانه های قبر و گوردخمه و کلیسا می باشد. در ادامه این پست ما را یاری کنید تا شما را با تفسیر و کارشناسی علائم و نشانه های جوغن های مربعی و مستطیلی در گنج یابی و دفینه یابی بیشتر آشنا کنیم

جوغن های مستطیلی یا مربعی در دفینه یابی

در اینجا ما به شما میگوییم که حکاکی های مربع و مستطیل قطعا نشانه مزار می باشد. به طوری که میتواند به معنای گوردخمه ، مزار اتاقکی ، کلیسا و همواره مهمترین آنها احتمال اینکه مزار زن هم باشد بسیار زیاد می باشد. همچنین ابعاد حکاکی شده به ما درباره اینکه چگونه مزاری می باشد، اطلاعات میدهند. حکاکی به شکل مربع و به عمق ۴-۵ سانتیمتر، به معنای قبرستان و کلیسا می باشد. حکاکی مربعی با این ابعاد، با عمق مزار به طور مستقیم رابطه دارد. ۴- ۵ ضربدر ۷ برابر است با عمق مزار، در چنین حکاکی های مربوط به کلیسا ها، احتمال وجود آبراهی وابسته به حکاکی  زیاد می باشد. در ایمن حالت اندازه آبراه گرفته شده، اندازه به دست آمده ضربدر ۷ شده، در جهت آبراه به مزار می رسیم

حکاکی های مربعی در ابعاد کوچکتر به معنای مزار مردی با رتبه بالا می باشد. این مزارها به شکل گوردخمه و یا قبر اتاقکی می باشند. مزار حداکثر ۷ الی ۹ متر از نشانه دور می باشد. اگر منطقه مناسب برای وجود گوردخمه نباشد. باید دقت خود را به زمین خاکی در نزدیکی مزار معطوف کرد. به صورتی که اگر در آنجا نیز نتیجه ای نگرفتیم دقت میکنیم که در اطراف تپه های کوچکی وجود داشته باشد. به طوری که این گونه مزارها با تست فضای خالی ( حفره ) به راحتی پیدا می شوند.

حکاکی های مربعی که در کنار آنها حکاکی گرد وجود دارد

جوغن مستطیلی یا مربعی در دفینه یابی به چه معنی می باشد

جوغن مستطیلی یا مربعی در دفینه یابی به چه معنی می باشد

حکاکی های مربعی که در کنار خود حکاکی های گرد را قرار داده اند به معنای مزار می باشند. در این جا با اهمیت ترین موردی که باید به آن توجه شود، نزدیک ترین حکاکی گرد به انتهای تخته سنگ می باشد، که به ما جهت میدهد. به طوری که در جهت جوغن به انتهای تخته سنگ ، باید به کاوش پرداخت.

جوغن مربعی متوسط و کوچک در گنج یابی به چه معناست

جوغن مستطیلی یا مربعی در دفینه یابی به چه معنی می باشد

جوغن مستطیلی یا مربعی در دفینه یابی به چه معنی می باشد

حکاکی های مربعی متوسط و کوچک، به احتمال زیاد نشان دهنده مزار زن می باشد. به طوری که اگر تعدادی مربع وجود داشته باشد مزار زن می باشد. اگر تعدادی مربع متوسط وجود داشته باشد مزار زن می باشد. در اطراف و نزدیکی این نشانه ها مزار مرد وجود دارد. به طوری که اگر جوغن مربعی تک وجود داشته باشد در نزدیکی های نشانه قبر اتاقی وجود دارد. از این رو میتوانید با یک فلزیاب مگنومتر به کشف راحت تر این اتاقک ها بپردازید.

جوغن مربعی که داخل آن حکاکی گرد باشد به چه معناست

غوجن مربعی که درونش حکاکی گرد وجود دارد، به صورت مستقسم نشان دهنده قبر اتاقی می باشد و همواره به ما این را نشان میدهد که اتاق ها از درون به هم راه دارند. احتمال این مورد زیاد می باشد که این نشانه بر روی سنگهای بنای اتاق مزار می باشد. به ما این را نشان میدهد که در اینجا، دومین و سومین اتاق موجود می باشد. اگر حکاکی های گرد و مربعی در یک میان باشند، به اندازه تعداد جوغن ها ، مزار ، در اتاقی می باشد که توسط مربع و یا مستطیل به آن اشاره شده است.

اگر نشانه جوغن مربعی و مستطیلی در دیواره دیده شود به چه معنا می باشد

جوغن مستطیلی یا مربعی در دفینه یابی به چه معنی می باشد

جوغن مستطیلی یا مربعی در دفینه یابی به چه معنی می باشد

همواره نظری نیز وجود دارد که اگر حکاکی مربع و یا مستطیل در دیواره باشد، و در مقابل صخره به صورت ردیفی باشد به معنی گور دخمه می باشد. جوغن های مربعی معمولا در مناطقی دیده میشود که از هر دو طرف به راحتی قابل رویت باشند. به این اشاره دارد که در آن منطقه قبرستان صخره ایی وجود دارد. در مقابل نشانه باید صخره های ردیفی وجود داشته باشد. و همواره دفینه را باید آنجا کاوش کرد. به طوری که اگر یکی از مزارها باز شوند بقیه مزارها نیز پیدا می شوند.

نمونه ای از چند آثار و نشانه که باید بدانید

  • نماد سنگ آسیاب در گنج یابی و دفینه یابی به چه صورت می باشد
  • نماد صلیب در گنج یابی به چه معنا می باشد
  • نشان شتر در گنجیابی و تفسیر آن
  • نشانه نعل اسب در گنج یابی به چه معنا می باشد
  • نشان شمشیر در گنج یابی
  • نشان عقاب یا شاهین در طلایابی
  • گنجینه یا دفینه چیست
  • نشان اژدها در گنج یابی
  • نشان خرس در دفینه یابی

از کجا یک فلزیاب اورجینال تهیه کنیم

اگر از دوستداران و علاقه مندان به کاوشگری و دفینه یابی می باشید با خرید فلزیاب کار خود را به طور مطمعن تر دنبال کنید، از این رو با خرید یک فلزیاب حرفه ای می توانید در زمان خود صرفه جویی کنید.

امروزه فلزیاب های تقلبی در بازار بیشمار می باشند به منظور خرید فلزیاب و طلایاب و همچنین گنج یاب باید دستگاه مورد نظر را از یک کمپانی معتبر و با ضمانت نامه خریداری کنید در اینجا ما به شما بزرگ ترین کمپانی فروش فلزیاب در سطح خاورمیانه را به شما معرفی میکنیم کمپانی فروش فلزیاب jamejam با سابقه ای بالغ بر بیست سال در عرصه تولید انواع گنج یاب و طلایاب می باشد این کمپانی تمامی محصولات خود را با گارانتی یک ساله و خدماتن پس از فروش ده ساله ارائه میدهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید فلزیاب ایرانی ، فلزیاب خارجی انواع سیستم امنیتی ، ردیاب ، حفره یاب ، معدن یاب ، آب یاب ، فلزیاب پالسی ، فلزیاب مگنومتر ، فلزیاب آنتن راداری و … می توانید با نمایندگی فروش فلزیاب شیراز ، فلزیاب اصفهان ، فلزیاب بوشهر ، فلزیاب خرم آباد ، فلزیاب تبریز ، فلزیاب کردستان با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.

درباره نویسنده: فلزیاب آذرخش

بنام خدا
با عرض سلام خدمت شما دوستان و عزیزان و همراهان همیشگی وب سایت جام جم، بنده مدیریت وب سایت فلزیاب جام جم می باشم و کمال تشکر از همراهی شما عزیزان را دارم. جهت هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید با ما با شماره 09917579001 در تماس باشید.