در این صفحه از سایت فلزیاب جام جم قصد داریم در مورد دفینه قنات و کاریز صحبت کنیم، و به شما بگوییم که این دفینه در کجا مخفی شده است. به طور کلی قنات و یا کاریز راه آب یا کانالی می باشد که در زیر زمین کنده شده است. تا آب در آن برای رسیدن به سطح زمین جریان یابد. این جوی یا کانال در عمق زمین برای ارتباط دادن رشته هایی است که از مادر چاه سر چشمه میگیرد.

مادر چاه ها معمولا یک چشمه زیر زمینی می باشند. قنات به منظور هدایت آب و مدیریت آن به خاطر کشاورزی و سایر مصارف به کار گرفته میشوند. این قنات ممکن است تا رسیدن به سطح زمین چندین کیلومتر طول داشته باشد و به محل خروجی آب دهانه کاریز یا سر قنات یا دهن فره میگویند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به تفسیر کاریز در گنج یابی بپردازیم.

تفسیر قنات و کاریز و وجود دفینه

در قدیم به دلیل نبود بانک مردم مجبور بودند که اموال خود را از قبیل سکه ها و طلا و انواع اشیاء با ارزش خود را در مکانی مخفی کنند تا همواره از دست دزدان در امان باشد و برای محله آن نیز نسخه گنج تهیه میکردند. و همواره برای پیدا کردن محله دفن این اموال آثار و نشانه های مختلف قرار میدادند. در گذشته نمونه های زیادی از آثار و نشانه ها در دفینه یابی صورت میگرفت که یکی از بهترین نشانه ها در نقاط مرکزی و کویری ایران قنات یا کاریز ها بوده اند.

دفینه قنات و کاریز به چه صورت می باشد

دفینه قنات و کاریز به چه صورت می باشد

دفینه قنات یا کاریز 

از این رو در قدیم افرادی اموال خود را درون قنات ها و کاریز ها مخفی میکردنند به نحوی که در مسیر منتهی از آب چاه با قنات، یک گودال بزرگ و عمیق حفر میکردند، به صورتی که اختلاف سطح آن دائمی باشد. و یک یا دو اتاقک ساروجی می ساختند و دفینه را درون آن اتاقک پنهان و آن را مهر و موم و آب بندی میکردند. با وجود خشک سالی های اخیر بازهم منابع آبی، باز هم قائده بیشتر این گودال ها پا برجا مانده است. بهترین راه حل آن است که با حفاری چندین گودال بزرگ در نقاط مختلف تونل آب را در سطح پایین انتقال داد. مبحث قنات در دفینه یابی کاری بسیار سخت و دشوار می باشد و نیازی به تخصص قنات و کاریز های زیر زمینی ندارد. همواره به منظور کشف اتاقک های ساروجی میتوان از یک فلزیاب ضد آب استفاده کرد.

در ادامه با ما همراه باشید تا چند نمونه از آثار و نشانه های موجود در سایت جام جم را به شما معرفی کنیم

چند نمونه از آثار و نشانه ها

  • تفسیر چراغ پی سوز در دفینه یابی
  • نشان پرنده در دفینه یابی به چه معنا می باشد
  • وجود دفینه در غار به چه صورت می باشد
  • نشان رخ انسان در دفینه یابی به چه معناست
  • دفینه آتشکده های قدیمی
  • نماد صلیب در گنج یابی به چه معنا می باشد
  • نماد فیل در دفینه یابی
  • سرمال دفینه چیست

اگر شما از دوستداران و علاقه مندان به کاوشگری و دفینه یابی میباشید با خرید یک دستگاه فلزیاب حرفه ای میتوانید در کارخود با سرعت و درصد موفقیت بالاتری مواجه شوید از این رو کمپانی فروش فلزیاب جام جم عرضه کننده انواع فلزیاب خارجی ، فلزیاب ایرانی ، فلزیاب ارزان ، فلزیاب اورجینال ، ردیاب ، حفره یاب ، مین یاب ، آب یاب و … می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر با کمپانی فروش فلزیاب جام جم ، فروش فلزیاب شیراز ، فروش فلزیاب بوشهر ، فروش فلزیاب خرم آباد ، فروش فلزیاب مازندران ، فروش فلزیاب اصفهان و … با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.

درباره نویسنده: فلزیاب آذرخش

بنام خدا
با عرض سلام خدمت شما دوستان و عزیزان و همراهان همیشگی وب سایت جام جم، بنده مدیریت وب سایت فلزیاب جام جم می باشم و کمال تشکر از همراهی شما عزیزان را دارم. جهت هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید با ما با شماره 09917579001 در تماس باشید.