فلزیاب امنیتی

حفاظت و امنیت بخش اساسی از یک جامعه، ارگان، نظام و یا هر سیستم فعالیتی میباشد که به گونه ای نقش کنترلی و امنیتی را در جهت بهبود روند کار ایفا میسازد بدین منظور در هر مجموعه از سیستم های کنترلی در هر بخش استفاده میشود تا راندمان کار به نحو احسنت انجام گیرد. سیستم های کنترلی عبارت اند از اشخاص، نرم افزار های امنیتی، ماهواره های هوایی، دوربین های مدار بسته، چراغ راهنمایی و … که همگی به نوعی جهت شکل گیری و نظام دهی به جامعه مورد استفاده قرار میگیرد.

نوع دیگر از سیستم های کنترلی را ردیاب ها تشکیل میدهند، به عبارت دیگر در بسیاری از مکان ها از قبیل ورزشگاه ها، فرودگاه، ارگان نظامی، ایستگاه های بازرسی، اماکن مذهبی و دولتی، پلیس، فروشگاه ها و … از دستگاه های ردیاب و فلزیاب به منظور ایجاد امنیت، جلوگیری از ورود و خروج اشیاء فلزی خطرناک (چاقو، کلت، بمب،)، جلوگیری از دزدی و  همچنین مین یابی مورد استفاده قرار میگیرند.

فلزیاب امنیتی و انواع آن

دستگاه های ردیابی که به منظور ایجاد امنیت در یک مکان مورد استفاده قرار میگیرد، دستگاه فلزیاب امنیتی نامیده میشود. از دستگاه های فلزیاب امنیتی در بسیاری از مکان ها استفاده میشود که بسته به نوع نیاز به اشکال گوناگون طراحی و تولید شده است که میتواند کمک بسیاری در جهت امنیت باشد. در ادامه  جهت آشنایی بیشتر به بحث و گفتگو در ارتباط با چند مورد از فلزیاب های امنیتی میپردازیم.

فلزیاب دستی

فلزیاب دستی یا راکتی به گونه از فلزیاب ها محسوب می‌شود که با طراحی کوچک و ارگونومیک جهت مصارف امنیتی در مکان های متعدد نظیر ورودی ورزشگاه ها، اماکن مذهبی و دولتی، فرودگاه، پلیس و … مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم کارکرد فلزیاب دستی امنیتی VLF بوده و با عمق کاوش تقریبی ۱۰ تا ۲۰ سانتی متری مناسب جهت تفتیش بدنی می باشد. وزن بسیار پایین این فلزیاب مناسب جهت ساعت ها کار است که در هنگام استفاده هیچ گونه خستگی را برای اپراتور به دنبال نخواهد داشت.

فلزیاب امنیتی

فلزیاب امنیتی

سیم پیچ به کار رفته در این فلزیاب امنیتی به نحوی طراحی شده که بتواند به طور ۳۶۰ درجه محیط اطراف را مورد بررسی قرار دهد و هر گونه آلیاژ فلز را تشخیص دهد. از این دستگاه در کنار فلزیاب های دروازه ای (گیت فلزیاب) نیز استفاده می شود که امنیت را دوچندان می کند. فلزیاب های دستی با سیستم هشدار آنالوگ، عقربه ای ، بوقی، چراغی و ویبره می تواند در هنگام تشخیص اپراتور را مطلع سازند. فلزیاب راکتی در موارد بسیار کاربرد داشته و از محبوبیت خوبی در بین افراد برخوردار است.

 

گیت بازرسی فلزیاب

هر فردی که با هواپیما سفر کرده است، احتمالا از دروازه مغناطیسی گیت فلزیاب عبور کرده است. این دستگاه های امنیتی همچنین در مدارس، رویداد های ورزشی، ادارات دولتی و کنسرت ها بکار گرفته شده است. گیت فلزیاب بخشی از سیستم امنیت کلی محسوب میشود که شامل دوربین، در ورودی و پیج اظطراری است. وجود دوربین و در های کنترلی به امنیت شما می افزاید. این روش کار گیت فلزیاب میباشد.

فلزیاب امنیتی

فلزیاب امنیتی

گیت بازرسی (Inspection Gate) یا فلزیاب دروازه ای به گونه ای از از فلزیاب ها گفته میشود که سنسور های تشخیص فلز آن بصورت ۳۶۰ درجه ای در اطراف دستگاه قرار دارد و میتواند تمامی محل داخل دروازه مورد اسکن قرار دهد. ای دستگاه ها شامل مدل های مختلفی میباشد که علاوه بر رقابت در حساسیت تشخیص در نحوه هشدار نیز با هم متفاوت است. برای سیستم هشدار در گیت فلزیاب  از لامپ، سیستم صوتی، و همچنین مانیتور جهت نمایش تصویر فلزات استفاده میشود.

پالس القایی

معمولا در فلزیاب ها از سیستم پالسی القایی ( PI ) استفاده میشود. سیستم های پالسی جریان ( پالس های قوی و ضعیف ) را از طریق سیم پیچ ارائه میدهد. هر پالس میدان مغناطیسی کوتاهی تولید میکند. هنگامی که یک قطعه فلز از میدان مغناطیسی عبور میکند، یک میدان مغناطیسی منعکس شده ایجاد میشود. این میدان مغناطیسی پس از واکنش از طریق کویل گیرنده، که به نوبه خود سیستم هشدار را تحریک میکند. پس از شروع چند میکروثانیه (میلیون ثانیه از ثانیه) طول میکشد و جریان را از طریق کویل اجرا می کند. به این جریان که حدوداٌ ۳۰ میکرو ثانیه طول میکشد پالس منعکس کننده گفته میشود.

گیت فلزیاب ( walk-through metal detectors ) میدان مغناطیسی بزرگی را ایجاد میکند که تمام فضای داخل فلزیاب دروازه ای را پوشش میدهد. اگر فردی با وجود اشیاء فلزی از قبیل اسلحه، چاقو، مواد منفجره و .. از این ردیاب دروازه ای عبور کند، سیستم هشدار دستگاه که شامل سیستم اعلام خطر صوتی و چراغ خطر میباشد بصدا در می آید و بازرسان امنیتی را از وجود خطر آگاه میسازد. هنگام عبور از گیت فلزیاب بازرسی بایستی اشیاء فلزی مانند ساعت و کمربند و … را از خود جدا کنید.

 

مین یاب

پس از جنگ جهانی دوم کشور های درگیر جنگ در پی پاک سازی مناطق مین گذاری شده دست به تولید دستگاه فلزیابی با عنوان لهستانیمین یاب شدند تا مناطق حاوی مواد منفجره و مین را پاک سازی کنند. نمونه اولیه این دستگاه با نام Mark I توسط Józef Kosack لهستانی در سال ۱۹۴۰ طراحی و تولید شد. Mark I یک فلزیاب سبک وزن بود که توسط فرد حمل میشد و فرد مجبور بود جهت مین یابی به مواد منفجره نزدیک میشد که این خود خطراتی را به دنبال داشت.

فلزیاب امنیتی

فلزیاب امنیتی

پس از آن با پیشرفت علم و تکنولوژی شرکت های تولید کننده مین یاب در صدد برآمدند تا این دستگاه را به وسیله نقلیه اضافه کرده و با آن فلزیابی کنند . امروزه کمپانی های فلزیابی درر تلاش اند رباط هایی طراحی کنند که کار مین یابی را انجام دهند تا احتما خطر مرگ و آسیب رسانی به افراد به صفر برسد.

 

شرکت فلزیاب ایرانی

فلزیاب امنیتی

فلزیاب امنیتی

شرکت فلزیاب IKPV ایران برترین تولید کننده دستگاه های فلزیاب، طلایاب، گنجیاب، مین یاب و … میباشد که با طراحی و تولید دستگاه های تصویری و قدرتمند با عمق کاوش بسیار بالا از محبوبیت خوبی در بین کاوشگران و باستان شناسان برخوردار است. شما میتوانید جهت مشاوره و بررسی انواع فلزیاب های این شرکت به نمایندگی فلزیاب IKPV در شیراز و تهران بصورت حضوری مراجعه کرده و یا با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل نمایید.

 

فلزیاب IKPV ایران

خرید و فروش فلزیاب اورجینال در ایران

دارای ضمانت نامه معتبر و خدمات پس از فروش

درباره نویسنده: فلزیاب شیراز