نشان پرنده در دفینه یابی به چه معنا می باشد… 

پرنده به جانوری مهره دار گفته می شود که بدنی پوشیده از پر دارند، خونگرم اند، بال دارند، و همواره بر روی دوپا راه می روند و تخم میگذارند. اکثر پرندگان توانایی پرواز را داشته، به طوری که نزدیک به ۱۰۰۰۰ گونه پرنده در سراسر جهان موجود می باشد. همواره از دیر باز تا به کنون نمونه ها و گونه های متنوعی از پرندگان زیست میکرده اند که میتوانسته اند منبع الهام و یا تقلید هنرمندان و ساکنان تمدن های کهن ایران در تصویر کردن پرنده بر روی اشیاء و سطوح مختلف باشند.

از این رو باور مردمان نسبت به پرندگان و اسطورهای مربوط به آنها می توانسته در این امر نقش ایفا کند. انتظار میرود، با توجه به این که عقاب در ایران به صورت بومی زندگی میکرده و در اساطیر و باورها نیز از جایگاهی ویژه برخوردار بوده است، بیش از سایر پرندگان تصویر شده باشد.

نکته مهم در دفینه یابی

اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشیم این می باشد که هیچ گونه دفینه و یا گنجینه ای در داخل نشانه و یا سمبل قرار نخواهد داشت و همواره از تخریب این نشانه ها باید خودداری کرد. از این رو این باور وجود دارد که پرندگان اساطیری ایران همه به دشمنی دیوان آفریده شده اند. در ادامه به بررسی برخی از مشهورترین نشانه های این پرندگان می پردازیم

نشان پرنده در دفینه یابی (نماد کبوتر)

نشان پرنده در دفینه یابی به چه معنا می باشد

نشان پرنده در دفینه یابی به چه معنا می باشد

نماد کبوتر در گنجیابی و دفینه یابی به معنی وسایل زینتی زن می باشد. پرنده و علامتهایی به مشابه مرغ و با توجه به ماهیت تخم گذاری آنها باید در اطراف به دنبال شکل تخم مرغ سفید یا قرمز باشید. با توجه به اینکه هسته تخم مرغ زرد می باشد نشانگر طلا می باشد. در جهت پرواز کبوتر در حال پرواز، دقیقا جلوی ان را کاوش کنید. همواره اگر صلیب داشته باشد دفینه اش درون غار می باشد. به منظور شناسایی غار باید در اطراف آن صلیب دوم را نیز پیدا کنید. به طوری که تخته سنگی که دومین صلیب بر روی آن می باشد ورودی غار می باشد.

نشان پرنده در دفینه یابی (نشان عقاب)

عقاب در تمام دوره های مختلف زمانی نماد قدرت و قوت بوده است و همواره درنده می باشد. و همیشه نمادگر پول و قدرتمند می باشد. عقاب سمبل رب النوع زمان باستان، زئوس می باشد. در گذشت دوران بسیار از تمدن ها این حیوان به عنوان سمبل قدرت ، آزادی و اقتدار شناخته شده است. از این رو تصویر عقاب باید در محل های مرتفع و صخره ای قرار گرفته باشد. این گونه از سمبل ها بصورت مجسمه این پرندگان و گاه بصورت برجسته کاری بر روی سنگ ها هستند.

نشان پرنده در دفینه یابی به چه معنا می باشد

نشان پرنده در دفینه یابی به چه معنا می باشد

همواره اگر بر بالای سر عقاب صلیب قرار داشته باشد آنجا مزار یک پادشاه یا شخصی صاحب قدرت می باشد. و به معنای سوگند و یا تایید نیز می باشد. اگر بال های عقاب باز باشند آن محل یک مزار نمی باشد، بلکه مکان یا لوحه یادبود می باشد که برای شخص مورد نظر ساخته شده است. اگر در نزدیکی این تصویر ، قبر شخص مورد نظر نیز قرار گرفته باشد، به همراه او اشیای شخصی اش هماند شمشیر ، زره و کلاه خود نیز دفن شده است. از این رو اگر شکل عقاب به شکل کنده کاری شده باشد. معنادر نیست و سمبل حکومتی می باشد. در اینجا باید به دنبال علایم کنده کاری شده دیگری بگردیم که آنها نیز ما را به مکان گنج راهنمایی خواهند کرد. از این رو مار نیز میتواند به عنوان نشان دوم وجود داشته باشد.

نشان پرنده در دفینه یابی (نماد مرغ و جوجه هایش در دفینه یابی)

این نشانه به ندرت یافت می شود و به جهار نوع تقسیم میگردد:

۱- یک مرغ و ۳ جوجه
۲- یک مرغ و ۵ جوجه
۳- یک مرغ و ۷ جوجه (روی مرغ یک جوجه وجود دارد و به انتهایی ترین جوجه نگاه می کند)
۴- یک مرغ و ۹ جوجه (در پشت مرغ یک جوجه وجود دارد)

نشان پرنده در دفینه یابی به چه معنا می باشد

نشان پرنده در دفینه یابی به چه معنا می باشد

نشان پرنده در دفینه یابی به چه معنا می باشد

در میان این نشانه ها معنی و مفهوم یک مرغ و ۷ جوجه موجود می باشد. که به صورت زیر می باشد. و اینچنین می باشد: در جهت انتهایی ترین جوجه که به عقب نگه میکند بروید، در آن طرف، باید یک غار در بسته پیدا کنید، هر چیزی باشد، درون آن غار می باشد. از این رو بنا به منابعی یک طلا در گلوی مرغ مادر وجود دارد

مرغ تنها و یا جوجه هایش به طور قطع نشانه دفینه می باشد. اگر در داخل غار در کنار مرغ یک و یا چند جوجه وجود داشته باشد، و و اگر یکی از جوجه ها سرش را به عقب برگردانده باشد. این صد در صد ورودی غار را نشان میدهد. همواره در این صورت جهت نگاه مرغ بررسی نمیگردد. به منظور پیدا کردن ورودی غار دوم میتوان یک حکاکی کانال اب را پیدا کرد. از این رو دیواره های غار باید با دقت بررسی گردند و کوچکترین جزئیات نیز نباید از چشم دور بماند.

چگونگی تشخیص دیواره های ساروچی از دیواره های سنگی

این نوع ورودی ها به دو شکل می باشند، اولی با استفاده از ساروج می باشد که اگر به این صورت باشد باید به این نکات توجه کنید: برای تشخیص دیوارهای ساروجی از دیوار های سنگی می توان از چکش استفاده کرد. چکش نباید، چکش چوبی یا پلاستیکی (پتک کوچک۹ باید استفاده شود. زیرار اگر برروی دیوار ساروجی ضربه زده شود، صدایی که در می آورند کاملا متفاوت می باشد

بهترین حالت استفاده از یک چکش چوبی و یا پلاستیکی می باشد. دومی نیز سنگ هایی به بزرگی مشت می باشند، که با مخلوطی شبیه به ملات پوشیده شده و روی آن نیز با ساروج پوشانده شده است و به شکل ورنگ دیواره های غار در آمده است. اینجا نیز با توجه به نشانه ها حرکت کرده و باید ورودی ساروجی را پیدا کنید. این هم عموما مثل کانال آب بوده و به عرض ۱ الی ۲ انگشت، نقطه شروع و یا پایان از نوار حک شده می باشد. این، برای کاوش درون غار می باشد. برای پیدا کردن ورودی بیرونی نیز باید به همان روش استفاده کرد. غاری که اگر داخلش آب ریخته شود، گویا جاری خواهد شد، یک آبراهه بیرونی درب خارجی را به ما خواهد داد. این حکاکی ها گاها ممکن است چنگال مانند باشند.

مرغ تنها و یا مرغ به همراه جوجه هایش نشان از گنج می باشد و یک نشان بسیار مهم در دفینه یابی به حساب می آید از این رو می توانید جهت کارشناسی با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ و یا به وب سایت فلزیاب جام جم مراجعه کنید.

کمپانی فروش فلزیاب جام جم

از این رو توصیه ما به شما دوستان و کاوشگران عزیز این می باشد که جهت بررسی و دنبال کردن آثار و نشانه های خود با استفاده از یک دستگاه فلزیاب قدرتمند کار کاوش را تضمین کرده و همواره در سرعت و روند کار خود بهبود بخشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید فلزیاب ، می توانید با کمپانی معتبر جام جم با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل فرمایید. این کمپانی عرضه کننده انواع فلزیاب ایرانی ، فلزیاب خارجی ، فلزیاب حرفه ای ، فلزیاب ارزان ، فلزیاب اورجینال ، فلزیاب دسته دوم ، فلزیاب پالسی ، فلزیاب مگنومتر ، فلزیاب آنتن راداری ، فلزیاب نقطه زن و … با نمایندگی فروش فلزیاب جام جم ، فروش فلزیاب شیراز ، فروش فلزیاب تهران ، فروش فلزیاب تبریز ، فروش فلزیاب مشهد ، فروش فلزیاب خرم آباد ، فروش فلزیاب کردستان با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.

نشان پرنده در دفینه یابی به چه معنا می باشد

نمونه ای از چند فلزیاب به منظور کاوش آثار و نشانه ها

 • بهترین فلزیاب آنتن راداری در بازار فروش فلزیاب
 • فلزیاب TACHAR T1 یک فلزیاب چند کاره ایرانی
 • فلزیاب SNM ساخت شرکت IKPV
 • فلزیاب جیبی MINI GPR یا فلزیاب مخفی چیست
 • فلزیاب آنتن راداری RPM-1 تولید کمپانی IKPV
 • فلزیاب مگنومتر RICHEL M-20 تولید کمپانی IKPV
 • فلزیاب مگنومتر RICHEL M-40 تولید کمپانی IKPV
 • طلایاب مگنومتر RICHEL M-80 ساخت کمپانی IKPV
 • طلایاب LEOPARD 16000 | فلزیاب LEOPARD 16000 ساخت IKPV
 • طلایاب LEOPARD 4000 تولید شرکت IKPV
 • طلایاب HOXNE تولید IKPV
 • طلایاب LEOPARD 2000 محصول کمپانی IKPV
 • طلایاب LEOPARD 1000 تولید IKPV
 • فلزیاب AUTOCRAT تولیدکمپانی IKPV

از شما دوستان و دنبال کنندگان محترم وب سایت جام جم به خاطر دنبال کردن و خواندن این مقاله بسیار تشکر میکنیم باشد که مطالب فوق توانسته باشد کمکی به روند پیشرفت شما در این زمینه گردیده باشد.

درباره نویسنده: فلزیاب آذرخش

بنام خدا
با عرض سلام خدمت شما دوستان و عزیزان و همراهان همیشگی وب سایت جام جم، بنده مدیریت وب سایت فلزیاب جام جم می باشم و کمال تشکر از همراهی شما عزیزان را دارم. جهت هرگونه پیشنهاد و انتقاد می توانید با ما با شماره 09917579001 در تماس باشید.