نماد قورباغه در گنج یابی

قورباغه در بسیاری از فرهنگ‌ها نماد رفاه، ثروت، دوستی و فراوانی است. در برخی فرهنگ‌ های دیگر این الهه باروری را نشان می‌دهد. در فرهنگ بومی آمریکایی در جنوب غربی ایالات متحده، قورباغه قطعه‌ای از چوب را در دهانش حمل می‌کند؛ زیرا سرخپوستان موهاوی اعتقاد دارند که قورباغه آتش را برای انسان آورد. نزد رومیان باستان، اعتقاد بر این بود که قورباغه خوش شانسی و خوشبختی به خانه‌ی آدم‌ها می‌آورد. بومیان استرالیا معتقدند که قورباغه‌ها رعد و برق و باران را آورده‌اند.

نماد قورباغه در باستان 

گفته می‌شود که قورباغه در سرعت بهبود بیماری موثر است. قورباغه‌ها در میان مصریان و یونان باستان نماد درون‌انگیزی و باروری بودند. در مصر باستان حکت، الهه‌ ای به شکل قورباغه، از نوزادان تازه به دنیا آمده محافظت می‌کرد، از این رو قورباغه‌ها نماد باروری و تولد هستند و همیشه در هنگام زایمان زنان و مادران مصری حضور داشته است. همچنین گفته می‌شود که قورباغه به جذب دوستان واقعی و کمک به یافتن عشق طولانی‌ مدت نیز کمک می‌کند. یک مورد جالب دیگر اینکه مسیحیان نوپا قورباغه را نمادی از رستاخیز مسیح میدانند.

نماد قورباغه

نماد قورباغه

سنگ قورباغه نشانه چیست ؟

نماد قورباغه یکی از نشانه های کمیاب می باشد که در دوران باستان نشانگر بینهایت بوده و در صورتی که نماد به طور کامل باشد به عبارتی صورت و دست و پاهای آن مشخص باشد قطعا نشانگر مزار خواهد بود. در این هنگام جهت تشخیص جنسیت شخص مدفون شده درون مزار میبایست به صورت قورباغه توجه کرد، صورت قورباغه نمایانگر مرد یا زن بودن مرده درون مزار می‌باشد.

معمولاً این نماد در نزدیکی رود یا برکه و یا دره پدیدار می‌شود. قورباغه خصوصیات واضحی دارد یکی از آنها جهش به سمت جلو است، بدین منظور می بایست:

  • پس از تشخیص نماد به سمت جلو آن توجه داشت، اگر در جلوی آن سنگ گردی وجود داشت بایست سنگ را بررسی کنید و به دنبال علائم دیگر بگردید اما اگر نشانه مشاهده نکردید بایست زیر آن را حفاری کنید.
  • اگر قورباغه در نزدیکی دره باشد بایست نقاط مقابل دره و یا داخل دره را مورد بررسی قرار دهید.
  • یکی دیگر از خصوصیات قورباغه گرفتن طعمه از راه دور میباشد، بدین معنا که اگر نماد به سمت رود یا برکه ای بود مکان مورد نظر درون آب نیست بلکه هدف آن طرف آب بوده که باید در آن طرف آب به دنبال نشانه دیگری باشید.
  • برخی دیگر بر این باور اند که چشمان قورباغه به دو طرف اشاره دارد و نشان از دو هدف مختلف میباشد که در این صورت امکان وجود تله در امتداد یک طرف از نگاه قورباغه است .
نماد قورباغه

نماد قورباغه

پیشنهاد میشود جهت سهولت در امر دفینه یابی و حفاری بیجا و پیدا کردن مکان دقیق دفینه های مدفون شده از دستگاه فلزیاب تصویری استفاده نمایید. دستگاه های گنج یاب تصویری IKPV با قابلیت اسکن ساختار ها و فلزات موجود در زیر زمین بصورت زنده و ذخیره سازی آن ها در جهت عدم کاوش مکرر در یک منطقه میتواند راهنمایی بسیار خوب در امر دفینه یابی باشد. جهت آشنایی با گنج یاب تصویری IKPV با قابلیت اسکن فلزات زیر زمین در عمق بیش از ۲۰ متر بصورت زنده اینجا را کلیک کنید.

 

کارشناس علائم و آثار باستانی در ایران 

باشگاه فلزیابی IKPV ایران 

خرید و فروش انواع دستگاه های فلزیاب اورجینال با ضمانت نامه معتبر فلزیاب (ساخت ایران)

شماره تماس ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱

درباره نویسنده: فلزیاب شیراز