نماد لاکپشت در گنج یابی

لاک پشت به عنوان حیوان خزنده، تخم گذار و علف خوار شناخته شده که بدنش در یک پوشش استخوانی قرار دارد و فقط سر،دست ها، پا ها و دمش از آن بیرون است و هرگاه که احساس خطر کند همه اجزای بیرونی را به داخل لاک برده و پنهان میشود. صفت مشخص این خزنده وجودیت بسیار غلاف یا لاکش است که برای حفاظت اعضا به کار می رود و دارای بخش پشتی و شکمی است و بر اساس محیط زیست به چهار دسته تقسیم می شود: ۱-رودخانه ای ۲-دریایی ۳خاکی ۴-بی لاکان که به صورت ناقص رشد کرده و لاک آنها از چند استخوان تشکیل شده است.

نماد لاکپشت

نماد لاکپشت

نماد لاکپشت در ایران باستان

در ایران باستان از نقش لاکپشت در نقاشی های روی سفال و نقش پیکره های کوچک آویز به کار گرفته می شد. از این نماد جهت بزرگنمایی و همچنین به عنوان مسیر حرکت کاروان های بزرگ استفاده شده است. علامت لاکپشت اغلب از سنگ و صخره ساخته شده است و گاهی اوقات در مقیاس های بسیار بزرگ طراحی می شدند که عظمت خود را از فاصله دور به صورت نزدیک نشان میدهد اما ترسیم لاک پشت نسبت به دیگر نشانه ها کمی سخت بوده و جهت شکل گیری آن ساعت ها و روزها زمان لازم است. لاکپشت نماد زمین، ماه، آغاز آفرینش، مادر، آب، باروری، بی مرگی و نگهدارنده آسمان است و بر اساس ماندگاری و قدمت سنی بسیار زیاد به عنوان نماد لاکپشت در دفینه یابی و گنج های مورد استفاده قرار میگیرد.

نماد لاپشت

نماد لاپشت

مفهوم نماد لاک پشت در دفینه یابی و گنج یابی

نماد لاکپشت به عنوان نشانه از دفینه های بسیار سنگین به کار برده می‌شود که اصولاً در ابعاد بزرگ قابل مشاهده است. این نماد شامل سر و گردن، دست و پا و همچنین دم می باشد که با توجه به اندازه و نحوه قرارگیری و شکل آنها به عنوان راهنمایی جهت رسیدن به دفینه استفاده می گردد. به صورت معمول مسیر نگاه و سر و دم لاکپشت به عنوان شاخص قرار می گیرد اما در همه موارد این گزینه کارایی ندارد.

در برخی موارد سر لاک پشت درون لاک قرار دارد یا به صورت غیرمتعارف گردن دراز و کشیده دارد که نشان از وجود خطر و تله در مسیر یا ورودی می باشد، در مواردی مشاهده می‌شود که دم نسبت به سر اندازه بزرگتر داشته که در این گونه شرایط می بایست جهت رسیدن به گنجینه مسیر دم را دنبال کنید، در برخی از موارد نیز دست و پا های لاکپشت مسیر حرکت را مشخص می نماید که ممکن است دست و پاها در یک سمت را به صورت کوتاه و بلند باشد که نشان از قدم برداشتن کوتاه یا بلند جهت رسیدن به هدف می باشد.

نماد لاکپشت

نماد لاکپشت (سر درون لاک است)

نشان های مرتبط با نماد لاکپشت

اما چیزی که مهم است اینکه دفینه در کجا قرار دارد؟ برای جواب این سوال نباید به وجود نماد لاکپشت بسنده کرده و به دنبال آثار و علائم دیگر در نزدیکی و بر روی لاک باشد تا بتوان مسیر حرکت خود را پیدا کنید. در اکثر مواقع علائم و نشانه‌هایی بر روی لاک وجود دارد که موقعیت و جهت مسیر حرکت را مشخص می‌کند. به طور مثال وجود سوراخ یا جوغن بر روی لاک نشان چاه در مسیر دید لاکپشت می باشد یا ضربه در (*) نشانه وجود بار در خود لاک یا زیر آن است. گاهی مشاهده شده است که چندین سوراخ به شکل الماس بر روی لاک قرار دارد که با توجه به اندازه پا ها و دست ها به معنای فاصله و اندازه طول راه ورودی تا لاک می باشد.

گاهی مشاهده می کنید که لاک پشت به صورت نیم تنه از زیر خاک یا صخره یا کوه سر بیرون کشیده که نشانه وجود غار یا تونل مخفی می باشد که می بایست با توجه به علائم راه ورودی آنها را پیدا کنید. مسیر ورودی تونل یا غار را معمولا با ساروج، پلمپ کرده اند تا از ورودی حیوانات و افراد غریبه به محل گنجینه محفوظ بماند. یک مورد معمول اینکه وجود یک چشمه جاری یا خشک شده در نزدیکی نماد طبیعی بوده و می تواند گواه بر صحت وجود نماد لاکپشت باشد.

نماد لاکپشت

نماد لاکپشت

شرکت فلزیاب IKPV ایران

تمامی توضیحات فوق به صورت مختصر جهت آشنایی بیشتر شما با نماد لاکپشت بوده و جهت درک بهتر و پاسخگویی به سوالات متداول شما در مورد آثار و علائم باستان شناسی می بایست با کارشناسان و باستان‌ شناسان شرکت فلزیاب IKPV در ارتباط با باشید و در جهت رسیدن به اهداف مشاوره بگیرید.

شرکت فلزیاب IKPV با طراحی و تولید انواع دستگاه گنج یاب تصویری می‌تواند شرایطی بسیار آسان جهت تشخیص وجود بار در منطقه فراهم آورد فقط کافیست با مشاورین IKPV بصورت رایگان در تماس باشید تا بتوانید دستگاه متناسب با نیاز خود با نازلترین قیمت همراه با ضمانت نامه معتبر کالا و خدمات پس از فروش تهیه نمایید.

 

مشاوره و پاسخگویی به سوالات متداول در مورد آثار و علائم لاکپشت در دفینه یابی در نمایندگی فلزیاب IKPV ایران

خرید و فروش انواع دستگاه فلزیاب به همراه تست و آموزش استفاده از دستگاه

فلزیاب فروش مورد اعتماد

شماره ارتباط با اپراطور ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۰۱

درباره نویسنده: فلزیاب شیراز